Skip to the main content

Goal van de Week 2021-2022 #16

De Goal van de Week van speelronde zestien, de laatste volledige speelronde in de tweede fase van de Korfbal League. Ondanks de spanning veel mooie doelpunten, dus de keuze was weer reuze. Nu is het aan jou om te stemmen op jouw favoriet!

Eerst nog even de winnaars ronde veertien, dat zijn Anouk Edens (KCC/CK Kozijnen) en Nick Pikaar (TOP/LITTA).

Vrouwen
Marjolijn Kroon (LDODK/Rinsma Modeplein) was ouderwets goed op dreef in het duel met DOS’46. Zij doorbrak de grens van zevenhonderd doelpunten in de Korfbal League en maakte er maar liefst zes voor de Friezen. De mooiste van de avond was haar laatste, de 25-16.

Naast Kroon doorbrak ook Mandy Koelman (Blauw-Wit) een grens. Haar eerste doelpunt in het duel met GG/IJskoud de Beste was haar 350e Korfbal Leaguegoal: een schot van grote afstand, waarmee ze de Amsterdammers vlak voor rust op drie verschil zette (7-10).

Ook Fleur Hoek (Fortuna/Delta Logistiek) is, niet voor het eerst dit seizoen, genomineerd voor de Goal van de Week. Met een voor haar zo kenmerkende actie gaf ze Zita Schröder (PKC/Vertom) het nakijken en maakte ze de 3-2 voor de Fortunezen.

Mannen
Bij de mannen is Terrenc Griemink (GG/IJskoud de Beste) de eerste genomineerde van speelronde zestien. Hij maakte goed gebruik van de verdedigende actie van Kenny Lauf (Blauw-Wit) en maakte de vrije kans koelbloedig en met één hand af.

Dan de goal van Jeffrey van Huenen (DVO/Accountor). Matté Lipke (KZ/Thermo4U) sprong veel te enthousiast in en Van Huenen lepelde de bal er – met nog één seconde op de schotklok – van grote afstand onderhands in. Zijn tweede doelpunt (7-7).

Tenslotte Olav van Wijngaarden (PKC/Vertom) die, eigenlijk samen met Jelmer Jonker, de laatste nominatie verdient. Daan Preuninger (Fortuna/Delta Logistiek) verslikte zich in Jonker en de mannen van PKC speelden de overtalsituatie goed uit, waarbij Van Wijngaarden uiteindelijk mocht afronden.

Stemmen op jouw favoriete mannengoal kan hier, voor de mooiste vrouwengoal klik je hier. De stembussen sluiten op woensdag 6 april aanstaande.

Foto: Marco Spelten, Korfbalfoto

Gerelateerde artikelen

Korfbal Leagueverkiezingen '24/'25
Korfbal Leagueverkiezingen '24/'25
Nu het zaalseizoen er op zit, is het tijd om de balans op te maken. Iedere maand werd er een speler en speelster van de maand gekozen door de jury, op woensdag 28 mei aanstaande worden de jaarprijzen uitgereikt. Bovendien zijn de stembussen voor de publieksprijs vanaf nu geopend!
Lees meer
Finale A-jeugd Hoofdklasse en Kenonz Korfbal League
Competitie
Finale A-jeugd Hoofdklasse en Kenonz Korfbal League
Na zaterdag 12 april is Nederland twee prachtige kampioenen rijker. In de A-jeugd Hoofdklasse zaalfinale was Fortuna A1 na een spannende eerste helft in de tweede helft oppermachtig en de finale van de Kenonz Korfbal League werd gewonnen door PKC dat daarmee de comeback op bijzondere wijze voltooide en de derde titel op rij pakte.
Lees meer
Korfbal League Recap '24/'25 - Play-offs #3
Competitie
Korfbal League Recap '24/'25 - Play-offs #3
De finale is bekend! In het allesbeslissende derde duel dinsdagavond in een kolkende Fortuna-hal in Delft was Fortuna heer en meester. LDODK maakte eigenlijk geen moment aanspraak op de overwinning en moest toezien hoe Fortuna de Friese finale-droom aan flarden schoot..
Lees meer

Topartikelen

Start Kenonz Korfbal League '24/'25
Kies je poule